szukaj

Arran - White Stag - butelka inwestycyjna

Arran White Stag to najnowszy wypust destylarni przeznaczony do sprzedaży jedynie za pośrednictwem sklepu online i tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Ci jednak też nie mieli łatwo. Najpierw znalezienie na stronie www kodu za pomocą którego należało dokonać zakupu a potem olbrzymie problemy z działaniem strony. Mnie się udało dzięki wpadce obsługi sklepu. Butelka miała pojawić się w sprzedaży o godzinie 10 czasu angielskiego. Ktoś jednak się pomylił i zakupy można było zrobic kilka godzin wcześniej. Cena dość wysoka (90 funtów) nie odstraszała nabywców. Cały zapas 214 butelek rozszedl się dość szybko i chwile po 10 całość byla wyprzedana.

Pewnym było, że pojawi się na aukcjach dość szybko i będzie zyskiwać na wartości. Nie spodziewałem się jednak, że aż tak. Na wrześniowych aukcjach sprzedała się za ponad 450 funtów. Oceny na portalu WhiskyBase z pewnością częściowo przyczyniły się do tak wysokiej ceny. Obecnie whisky ta oceniona jest na ponad 91 puntów. Pytanie tylko czy wynika to rzeczywiście z jakości faktycznie otwartych butelek czy może jednak z chęci sprzedania whisky po wyższych cenach. Taka własnie sytuacja miała miejsce ostanio na portalu WhiskyBase gdzie jeden z użytkowników ocenił tą butelkę na 100 punktów. Butelkę posiadał w sprzedaży więc ocena wcale nie wynikała z degustacji. Zachowanie co najmniej nieodpowiednie. 

Arran w świecie whiskopijców słynie raczej z tego, że jego wypusty nie sa zbyt dobre. Miejmy nadzieję, że White Stag jest wyjątkiem od tej reguły. Jak dojrzeje do tego by go otworzyć to z pewnością podzielę się z Wami notką.