szukaj

Old Pulteney - zmiany w portfolio

Takich informacji jak poniższa pojawia się dość sporo od jakiegoś czasu. Nie byłoby więc powodu by o tym pisać gdyby nie jeden drobiazg związany z rynkiem whisky w Polsce.

Old Pulteney jak wiele innych destylarni modyfikuje w ostatnim czasie swoje portfolio wycofując z rynku dwie edycje z podanym wiekiem. Dokładnie chodzi o whisky 17 i 21 letnią. Ich miejsce podobno mają zastąpić inne, także z określeniem wieku, edycje o których na razie niewiele wiadomo.

Póki co Old Pulteney 17 i 21 są bez większych problemów do kupienia w większości sklepów z których zdarza mi się korzystać w Polsce i za granicą. Jeden sklep jednak postanowiłem sprawdzić dokładniej ze względu na częste, mało eleganckie praktyki podnoszenia cen do najwyższych na rynku. Właściciele Sklepu Domu Whisky i tym razem pokazali brak szacunku do klienta. Podnosząc cenę starszej edycji o 250zł (ok 50%) i młodszej o 150zł (także ok. 50%), pokazali swój model biznesowy: mieć na stanie, nie sprzedawać a jeśli sprzedawać to za najwyższe kwoty na rynku.

Zdaję sobie sprawę, że nie tylko tu ceny wzrosły. Wiem, że to biznes a w nim chodzi o zarabianie. Wiem jednak też, że odstraszanie klientów takimi praktykami może się zemścić w przyszłości.

Dla potwierdzenia screen z wyników wyszukiwania google gdzie jeszcze jest stara cena (widziałem na stronie kilka dni temu tą kwotę) i screen ze stanu obecnego. Z chęcią sprawdzę tę butelkę za kilka miesięcy. Jak myślicie? Przekroczy 1000zł ? :)