szukaj

Collection Moon 12yo Moon Import

7 Lipca 2017


kategoria:
wiek:
moc:
typ beczki:
seria:
butelkowanie:

typ:
zapach: przyjemny, słodki. Główne skrzypce grają dojrzałe czerwone, soczyste owoce. Dochodzi miękki, żółty banan i wanilia. Po kilkunastu minutach w kieliszku robi się odrobinę wytrawniej. Zioła, trawa, mokry jęczmień. Dopiero tu whisky odkrywa swój młody wiek.

smak: słodki, oleisty z dużą ilością przypraw. Tu już nie ma owoców. jest miodowa słodycz, wanilia, dojrzałe jabłka, cynamon, brązowy cukier. Wyczuwalny alkohol psuje całkiem przyjemny efekt. 

finish: średnio-długi. Dominuje wanilia i przyprawy. Pojawia się delikatny dym z ogniska. Alkoholowa gorycz ponownie nie pomaga.

Są takie whisky, takie serie, które powodują, że myśli się nie do końca racjonalnie a serce zaczyna szybciej bić. Chwila nieuwagi i portfel pusty :) Włoskie Moon Import to butelki przy których nie przejdę obojętnie. Piękne etykiety, słynne serie, Legendy ale i ekstremalne niewypały. Tak po włosku... :) Marzy mi się by zdobyć choc kilka najciekawszych butelek. Ceny jednak są już w większości poza zasięgiem. Dlatego też sięgnąłem po jedna z najtańszych edycji - 12 letnią blended malt z serii Collection Moon. Whisky mnie nie urzekła co nie oznacza, że nie poczułem radości z obcowania z legendarnym Moon Import. 
moja ocena:
85/100