szukaj

Glendronach 1972 Single Cask - Batch 12

10 Września 2016


kategoria:
region:
destylarnia:
wiek:
moc:
typ beczki:
seria:
butelkowanie:
data butelkowania:

typ:
Zapach: Uderzenie słodyczy wręcz rozbraja. Rodzynki w rodzynkowym syropie, dżem malinowy i gorzka czekolada na pierwszym planie. Zaraz potem tytoń i suche drewno. Z czasem coraz bardziej przebijają się dojrzałe, słodkie śliwki. Jest tu też odrobina dymu. Wędzone śliwki? Skórka z czerwonych jabłek, czerwone winogrona. Po dłuższym czasie whisky ta pachnie praktycznie jak doskonałe Sherry Pedro Ximenez.

Smak: Słodki, oleisty, rodzynkowy. Drewno daje się we znaki dość intensywną ale przyjemną goryczą, która trwa i trwa. Przez tą gorycz i rodzynkowy cukier próbują przebić się nuty pomarańczy, skórki pomarańczowej, tytoniu i starej skóry.

Finish: długi, lekko słodki, drewniany i intensywnie gorzki z sokiem cytrynowym i muśnięciem ziół


43-letnia Glendronach zdobywa bardzo wysokie oceny. Na mnie jednak zrobiła odrobinę gorsze wrażenie niż młodsza, 39-letnia Glendronach z 71 roku. To nie jest zła whisky ale beczka po sherry Pedro Ximenez swoją słodyczą i "rodzynkowścią" zdominowała zapach i smak. Oloroso w przypadku młodszej edycji dało wg mnie lepsze rezultaty. Jest to jednak świetna choć dość prosta i przewidywalna, bardzo rodzynkowa whisky.
moja ocena:
94/100