szukaj

Glengoyne 1972 MoS #12044

21 Lipca 2017


kategoria:
region:
destylarnia:
wiek:
moc:
typ beczki:
seria:
butelkowanie:
data butelkowania:

typ:
zapach: ekstremalna dawka owoców, sherry, czekolady. Gdy pierwsze nuty przeminą, zapach łagodnieje. Jest tu i rozgotowany rabarbar i dżem z wiśni i masa suszonych owoców. Rodzynki, daktyle, żurawina. Brązowy posklejany cukier. Przebłyski egzotycznego drewna z delikatnymi przebłyskami orientalnych przypraw. Piękny zapach, idealnie skomponowany.

smak: whisky "przesiąknięta" sherry. Suszone owoce, czekolada, gęsty, spadziowy miód, suszone śliwki, dojrzałe pomarańcze, cynamon, posłodzona esencja herbaty. Po dłuższym czasie w kieliszku odrobinę łagodnieje. Drobne przebłyski orzechów, mlecznej czekolady, miód łagodnieje. 

finish: średnio-długi, dość wytrawny z nutami owoców, czekolady, pieprzu, skórki pomarańczowej a czym dalej tym większa ilością herbaty.

Wiele osób twierdzi, że to najlepsza Glengoyne. Dla mnie z pewnością bo i jest to jedna z najlepszych whisky jakie dotychczas piłem. Zapach rozbraja. Smak dotrzymuje kroku. Finish mógłby być dłuższy i bardziej złożony ale jest bardzo przyjemny. Piękna whisky.
moja ocena:
96/100