szukaj

Hanyu 1985 Ichiros Malt Ace of Spades #9308

19 Stycznia 2019


kategoria:
kraj:
destylarnia:
wiek:
moc:
typ beczki:
seria:
butelkowanie:
data butelkowania:

typ:
zapach: suszone pomarańcze, psujące się owoce tropikalne, dojrzałe, ciemne czereśnie, słodkie mirabelki, suszone morele, lukrecja, ciemna czekolada, przyprawy korzenne, brązowy cukier. Drewno mahoniowe, wilgotna kora z sosny, odrobina mięty.

smak: bardzo słodki, karmelowy, pomarańczowy. Czekolada z chilli, słodkie przyprawy, cynamon, cukier brązowy. Bardzo oleisty, mocno orzechowy, słodki. Przypalone konfitury dające delikatną, owocową goryczkę. Słodki ananas i troszkę bardzo dojrzałego mango. Z czasem wychodzą pieczone jabłka z cukrem. Pyszności!

finish: długi, słodki z gorzką, dębową nutą. Czekolada staje się mleczna, powracają pomarańcze, krówki ciągutki.

500 polubień na Facebooku to okazja by wyciągnąć z szafy coś ciekawszego niż zwykle. Choć nigdy nie zależało mi specjalnie na pozyskiwaniu odbiorców to cieszę się, że ktoś zagląda. Dzięki!

Whisky w kieliszku to Hanyu z serii Ichiro’s Malt. Butelka - As ;) Obecnie właściwie nie do kupienia. Chyba, że ktoś rozważa sprzedaż dobrego samochodu i kupno whisky z pozyskanych środków :) Mnie się udało pare lat temu zdobyć sampla. Stał i czekał i się doczekał. Oj warto było...
moja ocena:
93/100