szukaj

Teaninich 1982 TB

11 Października 2019


kategoria:
region:
destylarnia:
wiek:
moc:
typ beczki:
seria:
butelkowanie:
data butelkowania:

typ:
zapach: intensywne gęste sherry z piękną słodyczą. Suszone śliwy, pomarańcze, wilgotne daktyle, czekolada ze skórką pomarańczową, gęsta melasa, miód spadziowy, ocet balsamiczny. lakier do drewna, przypalony karmel. Rewelacyjnie ułożony, można ją wąchać godzinami.

smak: gęsta, oleista słodycz z pikantnymi przyprawami. Wędzone śliwki, suszone rodzynki, figi, daktyle. Pasta do podłogi i sklep ze środkami chemicznymi. Lukrecja w cukrze pudrze. Szczypta soli. Czarne jeżyny, nektar z czarnych porzeczek. Gęsta, płynna gorzka czekolada z domieszką płatków chilli. Ciasto na pierniki. Herbata z suszoną pomarańczą i laską cynamonu.

finish: nieskończenie długi, oleisty z cudowną słodyczą i idealnie wkomponowaną pikantnością. Znowu szczypta soli. Piękna sprawa.

Czas się zatrzymał... Wkładam nos w kieliszek od godziny i nie mogę przestać. Pięknie ułożona, intensywna, ciemna, prawdziwa sherry bomba w starym stylu gdzie z każdym łykiem czy nadstawieniem nosa nad kieliszek dzieje się coś nowego. Chwilo trwaj...
moja ocena:
95/100